Su Deposu Temizliği


Su depoları içerindeki su içme suyu amaçlı kullanılmasa bile;depo içerisinde oluşan mikroplar(Kolera,Tifo,Dizanteri vb..)banyo ve tuvalet kullanımı, bulaşık ve çamaşır yıkanması, diş fırçalanması, ev temizliğinde kullanılması sonucunda insan vücüduna girmektedir. Su depoları içerisinde oluşan pas, çamur birikintisi çamaşır bulaşık makinelerinin filtrelerini tıkayarak bozulmalarına yol açmaktadır.Yapılan temizliklerde depolardan kedi fare ölüleri, suda yaşayan solucan ve kurtçuklar, mantar ve bakteri oluşumları, çamur birikintileri çıktığı görünmüştür.

Depo içerisindeki bu tür oluşumları engellemk için mutlaka yılda en az 1 kez depoların temizliği özel depo temizliği için üretilmiş kimyasal maddeler ve teknikler kullanılarak yaptırılmalıdır. Ayrıca depo içerisi mutlaka anti bakteriyel epoxy boya ile boyanmalıdır.

Depolardaki kir, pas ve mangan tabakalarını tamamen yok etmek için arap sabunu, deterjan, çamaşır suyu gibi maddelere kullanarak su ile yıkamak yeterli midir? KESİNLİKLE HAYIR! Bu tür temizlikler manganları ve diğer zararlı maddeleri yok etmediği gibi Hijyenik bir temizlik de olmaz. Ancak mekanik bir temizleme olur. Su depolarından önemli olan Hijyenik temizliktir. Bu da depo temizlikleri için geliştirilmiş olan özel temizlik maddeleri ile mümkündür.

Kirli depolardaki kimyasal ve biyolojik değişimler şebekeden deponuza klorlu gelen suyunda aktivitesini azaltarak ya da yok ederek birçok hastalık mikrobunun üremesine ve yayılmasına neden olmaktadır. Farkına varmadan bu su ile dişlerimizi fırçalamakta, traş olmakta, sebzelerimizi meyvelerimizi yıkamakta banyo yapmakta kullanarak bulaşıcı hastalıkların oluşmasına sebep olmaktayız. Bu suların içilmesi ya da kullanılması enfeksiyona yol açarlar.

İletişim


Her türlü soru ve görüş için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

(0312) 256 97 37

ornek-ticaret@hotmail.com