Su Deposu Periyodik Bakım


2007 yılında yaşanan su kesintisinden sonra sağlık bakanlığının hazırladığı rapor uyarınca su depolarının yılda en az 4 kere temizletilmesi tavsiye etmektedir.

Raporun Tamamını Okumak İçin Tıklaynız  

Bakım ve Dezenfektesi Yapılmayan Su Depoları Tehlike Saçıyor.

Güvenli bir kapağı olmayan ve uzun süre kullanılmayıp genellikle binaların alt katında olduğu için varlığı unutularak temizlik dezenfektesi yapılmayan su depoları, insan sağlığı açısından tehlike saçmaktadır. Yaptığımız çalışmalar sırasında hayati önem arz eden suyun, kapağı açık bir şekilde, güvenli olmayan, sağlıksız ortamlarda depolandığı; depolarda pas, kum, balçık, sülükler ve bakterilerin yanında; inşaat atıkları, elbiseler,örümcek, ayakkabılar, kedi ve fare ölüleri bulunduğu tespit edilmektedir.

Bulaşıcı hastalıklar için su en elverişli geçiş vasıtasıdır. Su depolarında uzun bir süre bekletilen şebeke suyunda bulunan klor aktivitesini yitirmekte, mikroorganizmalar için elverişli ortam oluşmaktadır. Su depolarının uzun süre temizlik ve dezenfektesinin yapılmaması sonucunda meydana gelen çamurlaşma, dökülme, paslanma, suda; renk, koku ve bakteri oluşumu gibi sorunlara neden olmaktadır. Bu durum suyun içilebilirlik ve kullanılabilirlik özelliğini yok etmektedir.

Suyun sağlıklı, kaliteli ve güvenli bir şekilde halka ulaşması için, şebeke suyu istenen kaliteyi sağlasa bile, belli dönemlerde şebeke hatlarında yapılan bakım onarım çalışmaları sonrasında, suya bulaşan kirleticilerde depolar için büyük risk oluşturmaktadır.

Karşılaştığımız bazı müşterilerimizin su depolarını kullanmadıklarını bize bildiriyorlar ama bu konuda yanlış bilgi sahibi olduklarını hatırlatırız.Şehir suyu şebekesinden gelen su tazyik yetersizliğinden dolayı,otomatik olarak hidrofor devreye girmektedir yemek yaparken,duş alırken,diş fırçalarken,çamaşır bulaşık makinelerinde vs. kullanımında ister istemez kullandıklarını hatırlatırız…

Ayrıca çalışmalarımızda tespit ettiğimiz önemli kirletici unsurlardan biride depo içerisindeki kanalizasyon bağlantı borularında oluşan sızıntılardır. Bu sızıntılarla suya bulaşan canlı organizmalar insan sağlığını tehdit etmektedir.

Deposunu temizletmek isteyen vatandaş ne yapmalı?

Deposunu temizletmek isteyen vatandaş 0312 256 97 37 nolu telefonu araması veya www.depohastanesi.com web adresinden bizlere ulaşması yeterlidir. Deponun temizlenebilmesi için aynı gün olmamak kaydı ile depodaki suyun tüketilebileceği bir güne randevu alınır. Randevu gününe kadar depodaki mevcut su hidrofor seviyesine kadar tüketilir.Gerekli işlemleri yerine getirerek deponun temizlik ve dezenfekte çalışmasını aynı gün içerisinde uzman personelimiz tamamlar. Su depolarının temizlik ve dezenfekte işlemi tamamlandıktan sonra, dezenfekte ekibi eksiklikler ve yapılması gerekli izolasyon,epoksi boya,su kaçağı vs. işlemleri müşterilerimize bildirir.

Depo hastanesi bugüne kadar 5000’nin üzerinde hasta su depolarını tedavi etmiştir.İnsanİnsanlara temiz sağlıklı su kullanmaları için gerekli bilgi ve hizmeti vermekten gurur duyuyoruz,siz değerli müşterilerimizin baca temizliği ve hidrofor sorunlarını artık ortadan kaldırmak için çalışmalarımızı her geçen gün ilerletmekteyiz.

İletişim


Her türlü soru ve görüş için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

(0312) 256 97 37

ornek-ticaret@hotmail.com