Beton Depo Tamiri, Kaçakların Önlenmesi,İzolasyon, Seramik Kaplama


Su depoları, binalarda içme ve kullanım sularının depolanması ve binaya suyun dengeli dağılımının sağlanması amacıyla yapılmıştır. Binaların bodrum katlarında yapılmış olmalarının hiçbir sakıncası yoktur. Hidrofor sistemlerinin sağlıklı çalışmaları bakımından zemin katlarda bulunmaları gerekmektedir.

 Su depoları eskimiş veya su kaçırıyor diyerek eski depoyu iptal ederek yenisini imal ettirmenize gerek yoktur. Mevcut depoya, yeni depo yapımının %70 az maliyetine su kaçaklarını %100 kesen  su yalıtımı yapılarak sorunları ortadan kaldırmak ve depoyu en hijyenik haline getirmek mümkündür.

7 yıl garanti veren başka bir su deposu yalıtım çözümü yoktur.

Yeni inşaatların su deposu yalıtım problemi de, pvc mebran yöntemi yerine fayans veya sürme esaslı malzemeler ile kaplanmak daha sağlıklı çözümdür.

Kullanılan izolasyon malzemelerinin içme suyu test raporu mevcuttur.

Firmamız YKS-Basf ürünlerini tercih etmektedir.

Kullanılan malzeme iki bileşenden oluşur, (A bileşen) mineral dolgu,polimer modifiyeli katkılar ve özel çimento içerir (B bileşen) kopolimer akrelik dispersiyon içerir A ve B bileşenleri uygulama esnasında birbirine 600 devirlik karıştırıcı ile karıştırılarak  yüzeye uygulanır.

Uygulanacak zemin sıcaklığı +5 - +25 derece arasında, servis sıcaklığı -20 - +80 derece,olgunlaştırma süresi 3- 5 dakika, kullanım süresi 2 saatdir.Yüksek sıcaklıklar süreyi kısaltır, düşük sıcaklıklar ise süreyi uzaltır. 2 mm kuru film kalınlığında uygulanır.

Neden İzolasyon ? Su Depolarınızdan sızan sular kolonlarda ve temelde korozyona sebep olur.Olası bir depremde korozyona uğramış kolonlar dan dolayı binamız zarar görebilir.Deponuzun paslanmaması için, Mantar ve küflerden kurtulmak için, Olası depremde zarar görmemeniz ve her şeyden önce gelen sağlığımız canımız için.

Su depolarımızın izolasyonunu ihmal etmeyiniz.  

İletişim


Her türlü soru ve görüş için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

(0312) 256 97 37

ornek-ticaret@hotmail.com